Prywatność

Twoja prywatność i Twoje bezpieczeństwo są dla nas bardzo ważne. Zespół Street View podejmuje wiele działań (m.in. rozmazuje twarze i tablice rejestracyjne), by osoby widoczne na zdjęciach w Street View nie musiały martwić się o swoją prywatność i mogły zachować anonimowość. Jeśli zobaczysz zdjęcie, które narusza czyjąś prywatność lub może być problematyczne z innych względów, skontaktuj się z zespołem Street View – jest to bardzo proste. Więcej dowiesz się z naszego filmu i poniższych informacji.Funkcje ochrony prywatności

Street View pokazuje tylko miejsca dostępne publicznie

W Street View znajdziesz zdjęcia, które zrobiono na drogach publicznych. Pokazują one to samo, co można zobaczyć, jadąc ulicą. Zdjęcia tego typu są dostępne w wielu różnych formatach i przedstawiają miasta na całym świecie. W niektórych przypadkach Google współpracuje też z organizacjami, takimi jak np. Disneyland w Paryżu, aby zaplanować wykonanie zdjęć na ich terenie.

Zdjęcia Street View nie są obrazami w czasie rzeczywistym

Zdjęcia Street View przedstawiają jedynie widok zarejestrowany przez nasz pojazd w dniu, w którym przejeżdżał on przez daną okolicę. Przetworzenie zebranych zdjęć przed udostępnieniem ich w internecie trwa co najmniej kilka miesięcy. Oznacza to, że zdjęcia, które widzisz w funkcji Street View, mogą mieć od kilku miesięcy do kilku lat.

Twarze osób i tablice rejestracyjne są zamazane

Opracowaliśmy najnowocześniejszą technologię zamazywania twarzy i tablic rejestracyjnych, którą stosujemy przy przetwarzaniu wszystkich zdjęć Street View. Jeśli na jednym ze zdjęć można rozpoznać twarz (na przykład mijanego przechodnia na chodniku) lub odczytać tablicę rejestracyjną, nasza technologia pozwala automatycznie ją zamazać, tak aby rozpoznanie danej osoby lub pojazdu było niemożliwe. Jeśli funkcja wykrywania coś pominie, możesz nas o tym łatwo poinformować.

Zgłaszanie problemów

Zamazywanie dodatkowych fragmentów zdjęcia

Za pomocą łatwo dostępnych narzędzi użytkownicy mogą poprosić o zamazanie dodatkowych fragmentów dowolnego zdjęcia, na którym widać użytkownika, jego rodzinę, samochód lub dom. W tym celu należy przesłać odpowiedni formularz. Użytkownicy mogą również poprosić o usunięcie zdjęć przedstawiających niedozwolone treści, na przykład nagość lub przemoc.

Zgłoś problem

Jak zgłosić problem

Jeśli znajdziesz zdjęcie, którego dodatkowe elementy powinny zostać zamazane, lub zdjęcie, które Twoim zdaniem przedstawia treść budzącą zastrzeżenia, wykonaj następujące czynności:

  1. Odszukaj zdjęcie w Street View.
  2. Kliknij link „Zgłoś problem” znajdujący się w prawym dolnym rogu okna ze zdjęciem.
  3. Wypełnij formularz i kliknij przycisk „Prześlij”.

To wszystko. Od razu sprawdzimy Twoje zgłoszenie.